Právník, historik, ředitel archivu a muzea v Chebu, publicista, kronikář.
Vystudoval chebské gymnázium, poté Právnickou fakultu v Praze. Již v době studií se zabýval historií. Od roku 1876 působil jako vyšetřovací soudce u Krajského soudu v Chebu. Zúčastnil se i jedné z posledních poprav v Chebu – roku 1881 v zahradě věznice.
Roku 1895 odešel ze zdravotních důvodů do důchodu. Na žádost starosty Chebu Gustava Gschiera převzal vedení chebského archivu. Jeho prvním velkým počinem byly v roce 1900 Katalogy chebského archivu, které se staly vzorem archivářům v celém Rakousko-Uhersku. Poté se začal věnovat chebské historii. Napsal více než 200 článků a obsáhlé monografie převážně o dějinách Chebu a Chebska.
V roce 1912 se ujal zanedbaného chebského muzea a pečoval o něj až do roku 1931. V letech 1895-1934 rovněž pečoval o kroniku města Chebu. Měl množství kontaktů po celé Evropě. V roce 1931 odešel do důchodu a stal se čestným občanem Jáchymova a později i Chebu. Získal řadu vyznamenání. Jeho vědecké dílo zneužila nacistická propaganda. K 90. narozeninám mu Konrad Henlein předal Goethovu medaili s vlastnoručním podpisem Adolfa Hitlera. Karl Siegl byl pohřben v Chebu, ale jeho hrob dnes neexistuje.