Historik, vlastivědný pracovník v Chebském muzeu, ředitel Městského muzea Františkovy Lázně.
Ve své ředitelské funkci se zasloužil o převod chátrajícího hradu Seeberg do majetku města Františkovy Lázně (předtím, v polovině 80. let, vypracovala skupina mladých nadšenců projekt na záchranu památky a začala tu s odklizovacími pracemi). Do problému vtáhl místní a krajské správní instituce. Ve správě františkolázeňského městského muzea pak byl hrad pod jeho vedením do čtyř let kompletně zrekonstruován a v září 1990 zpřístupněn veřejnosti. Zásluhou Pavla Stříbrného byl na Seeberg převezen také historický věžový špejchar a hrázděná kolna, kterým na původním stanovišti hrozilo zbourání spolu s chátrajícími selskými staveními.
V roli ředitele muzea Stříbrný ve stejné době získal do správy také Národní přírodní rezervaci Soos. Zde spolu s Karlem Brožem vybudoval stanici pro záchranu handicapovaných zvířat. Ke Stříbrného zásluhám patří také navázání partnerství měst Františkovy Lázně a Bad Soden am Taunus, které bylo uzavřeno roku 1992.
1. dubna 1996 odešel do penze, nadále se však účastnil veřejného života. Věnoval se průvodcovské činnosti, přednášení a psaní článků do Lázeňských listů. Zemřel náhle 29. ledna 1998. V roce 2001 byla na jeho počest na hradě Seeberg odhalena pamětní deska.
Text: Františtskolázeňské listy, Roč. 14, 12/2006; CHEBSKÉ MUZEUM. Sborník Chebského muzea 1998. Cheb: Chebské muzeum, 1999. 255 stran. ISBN 80-85018-17-9.